24 OKTOBER | BIRK X POPPE — EPOXY EXHIBITION

Innlegg av Lill-Therese

BIRK X POPPE — EPOXY EXHIBITION
TO KUNSTNERE. ÉN FLATE. NYE FINGERAVTRYKK. 

For første gang samarbeider disse to markante epoxy-kunstnerne på en felles grensesprengende utstilling. Opplev et nytt møte mellom to kunstneruttrykk, unike energier og særegne måter å utfordre epoxyen på. Resultatet? Helt nye epoxy-verk skapt spesielt for denne utstillingen – med dybde, bevegelse, farger, teksturer og en intensitet som må oppleves med egne øyne. 

STAVANGER — PREMIERE
🗓️ LØRDAG 24. OKTOBER 12.00–15.00 inviteres publikum til premieren i kunstnernes hjemby, Stavanger. 
📍 UNDERGROUND GALLERY AS - Steinkargata 24, 4006 Stavanger

Her presenteres helt nye verk fra både Helge Birk og Dennis Poppe – i det som blir deres første utstilling sammen.
Underground Gallery AS er stolte av å kunne presentere dette samarbeidet og gleder seg til å åpne dørene for en utstilling som både sprenger rammer, overrasker og er visuelt sterk. 
Lill-Therese Ishoel, daglig leder ved Underground Gallery AS, ønsker alle hjertelig velkommen til denne unike kunstopplevelsen. 


KUNSTNERNE

HELGE BIRK — ART BY BIRK
Helge Birk er epoxy-kunstner basert i Stavanger og mannen bak Art by Birk. I over 25 år har han utforsket hvordan farger, flammer, pigmenter og bevegelse kan forvandles til kunstneriske uttrykk på lerret.
Birk arbeider lag på lag med pigment, epoxy og spray for å skape dybde, tekstur og bevegelse. Hvert verk bygges fra grunnen av og er håndlaget, unikt og umulig å gjenskape.
Hans kunst kjennetegnes av en særegen glød og en sterk materialfølelse – der epoxy ikke bare fungerer som medium, men blir en del av selve uttrykket.

DENNIS POPPE
Dennis Poppe er epoxy kunstner og innholdsskaper, og lager det han selv kaller «Broken Art». Kunst av knuste flasker og glass støpt i epoxy. Det hele startet som en hobby, men har blitt til flere hundre bilder som har fått nye hjem rundt omkring i Norge. 
Dennis liker å leke med kjente flasker, farger og forskjellige uttrykk, og det fine er at ingen bilder blir helt like. Kunstneren forteller med et smil at han deler mye av prosessen på sosiale medier, både når ting går etter planen og når det absolutt ikke gjør det. 

TO UTTRYKK. TO SIGNATURER. ÉN UTSTILLING.
Birk X Poppe handler om hva som oppstår når to kunstnere møtes, utfordrer materialet – og lar uttrykkene stå side om side. 
Dette er epoxy i møte med kunst. 

Velkommen til BIRK X POPPE — EPOXY EXHIBITION.
Stavanger 24. oktober —> 7. november

I regi av SAC – Street Art Contemporary og Underground Gallery AS


@ArtByBirk
@DennisPoppe
@undergroundgallery.no
@SAC - Street Art Contemporary